עורך דין נזיקין – דברים שחשוב שתדעו

אם נגרם לכם נזק כלשהו ברכוש שלכם , בגוף שלכם או אפילו נזק נפשי- בכדי להוכיח את הפגיעה ולקבל פיצוי בהתאם ההמלצה היא לפנות לקבלת שירותיו של עורך דין נזיקין. אין מה להמשיך הלאה ולהתעלם מהפגיעה שקרתם לכם, בטח שלא בגלל החשש שתקלעו לתהליך ארוך למדי ומתיש של משפט הוכחות והפחד שבסופו של דבר לא תצליחו להוכיח את הנזק שנגרם לכם ולא תקבלו עליו פיצוי. לפני שאתם מוותרים על התהליך וממשיכים עם לחיות עם הנזק, או לפני שאתם פונים להתחלה של תהליך משפטי ארוך בתחום של תביעות נזיקין חשוב שתכירו עורך דין נזיקין או לפחות תתייעצו איתו. נכון, אתם יכולים על פי חוק לייצג את עצמכם בבית המשפט אך עורך דין נזיקין מכיר את התחום ומגדיל את הסיכויים שתוכיחו שאכן נגרם לכם נזק וגם יגדיל , לפעמים באופן משמעותי את סכום הפיצוי שאתם יכולים לקבל לאחר הוכחת הנזק. לא חבל לוותר על שירותיו?

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שלושת הסיבות שמאפשרות להגיש תביעת נזיקין ושבהן מטפל עורך דין נזיקין:

החוק מגדיר שלוש סיבות שמאפשרות להגיש תביעת נזיקין:

הסיבה הראשונה להגשת תביעת נזיקין- תביעת נזיקין בעקבות תאונת עבודה או תאונת דרכים.

הסיבה השנייה להגשת תביעת נזיקין- תביעת נזיקין עקב רשלנות רפואית, תקיפה או לשון הרע.

הסיבה השלישית להגשת תביעת נזיקין- תביעת נזיקין עקב מטרד כגון זיהום אוויר או רעש חזק.

תחת כל אחת מהסיבות האפשריות האלה להגשת תביעת נזיקין ישנם סעיפים ותתי סעיפים אותם מכיר לעומק עורך דין נזיקין. יכול מאוד להיות שתיתקלו במקרה בו אתם כלל לא בטוחים שמגיע לכם פיצוי או שאתם יודעים שנגרים לכם נזק אך לא יודעים תחת איזו קטגוריה של תביעת נזיקין הוא נכלל ולכן עורך דין נזיקין ידע לעשות לכם סדר. עורך דין נזיקין מקצועי שמכיר את התחום ידע לאיזה תחום נכלל הנזק שנגרם לכם וידע להגיש את הבקשה ולקבל את הפיצוי המקסימלי על פי חוק עבור אותו נזק.

ההליך המשפטי המתנהל במהלך תביעת נזיקין:

ההליך המשפטי המתנהל במהלך תביעת נזיקים הוא תהליך שיכול להיות מסובך שכן יש לנהל קשר ישיר ולפנות ולהתנהל מול גופים שונים כגון קופות חולים, חברות ביטוח, רשויות מקומיות וגופים נוספים. בעת הדיון בבית המשפט ובתהליך הוכחה של תביעת נזיקין בית המשפט עוסק בהרחבה בשני נושאים עיקריים והם- האם הגורם המזיק (אדם פרטי או גוף) אכן אחראי לנזק שנגרם, ומה גובה הפיצוי שמגיע לניזוק על ידי הגורם המזיק לאחר הוכחת הנזק.

התנהלות בתהליך של דיני נזיקין מצריך הבנה מעמיקה וידע בתחום- עורך דין נזיקין מכיר ומבין את דיני הנזיקין, את ההתנהלות מול בית המשפט ומול הגופים השונים וכן מכיר בהבנה של ההשלכות של הפגיעה הנוכחית של הניזוק על ההתנהלות שלו בעתיד- גם אם הוא אינו מודע לכך ומבין זאת נכון לעכשיו.

אם ניקח לדוגמא תביעת נזיקין- ילד קטן ששיחק בפארק השכונתי ביחד עם חבריו ונחבל בעינו ממוט ברזל אשר הונח או נשכח במקום בצורה רשלנית על ידי אחד מעובדי העירייה. על ההורים של אותו ילד להגיש תביעת נזיקין כנגד העירייה- על מנת לקבל החזר על ההוצאות הרפואיות והטיפולים הרפואיים שהוענקו לילד בעקבות הפגיעה שלו בעין וכמו כן לדרוש פיצוי כספי על עוגמת הנפש. לא תמיד ידעו ההורים איזה סכום לדרוש ומה מגיע להם- אם רק החזר על הוצאות רפואיות מיידיות או שהם יכולים גם לדרוש החזר על הוצאות רפואיות עתידיות במידה ותהיינה בעקבות אותה פגיעה כגון הצורך בניתוח או טיפול רפואי אחר.

 

קרדיט תמונה: freepik

 

במקרה שכזה עורך דין נזיקין ידע לאסוף את כל הנתונים של המקרה, להנחות את ההורים אילו מסמכים ואיזו ניירת חשוב להשיג, ולהסביר להורים כיצד להתנהל. היכולת של עורך דין נזיקין לצפות קדימה ולדעת להערך מבחינה משפטית בתיק שכזה יכולה לסייע להורים להשיג את הפיצוי המקסימלי שמגיע להם. כך שגם אם אותם הורים יחליטו לבצע את הגשת תביעת הנזיקין באופן עצמאי- התייעצות טרם הגשת תביעת הנזיקין עם עורך דין נזיקין מוסמך ומקצועי תסייע להם רבות להגדיל את הסיכויים לזכות בפיצוי המקסימלי על הפגיעה של בנם בתביעת נזיקין אל מול העירייה.

עורך דין נזיקין יגדיל עבורכם את הסיכויים לקבלת הפיצויים הנהוגים בתהליך של תביעת נזיקין:

לאחר שבית המשפט יקבל לידיו את כל המסמכים הרלוונטיים וידון בעדויות ובראיות שהתקבלו במקרה של תביעת הנזיקין עליו לקבל את ההחלטות הבאות- מי הוא הגורם האחראי לנזק ומהו גובה הפיצוי שעליו להעניק לגוף שלו נגרם הנזק. תביעות נזיקין ברוב המקרים מגיעות לסוף התהליך בהחלטה על פיצוי כספי בגובה שאמור לסייע כמה שניתן להשיב את המצב הנוכחי לקדמותו- כלומר למצב טרם הפגיעה וגרימת הנזק, ובנוסף לאפשר לאדם הנפגע לקבל פיצוי כספי על הוצאות עתידיות שעלולות להיות לו בעקבות הנזק שנגרם לו.

על מנת שהשופט יקבל החלטה על גובה הסכום הכספי אשר יוענק כפיצוי עבור האדם שנגרם לו נזק הוא יבדוק את ארבעת הנתונים הבאים:

נתון ראשון- אם היה אובדן הכנסות בעקבות הפגיעה ואם כן על סך כמה

נתון שני- אם הפגיעה תגרום לאובדן הכנסות עתידיות של הנפגע

נתון שלישי- מה גובה התשלומים על ההוצאות הרפואיות שנגרמו בעקבות הפגיעה ושולמו מרגע הפגיעה ועד התהליך של תביעת נזיקין בבית המשפט.

נתון רביעי- האם יש צורך בהוצאות רפואיות עתידיות בעקבות הפגיעה ואם גן מה גובה הסכום של אותן הוצאות רפואיות עתידיות.

לאחר שעבר על ארבעת נתונים אלה יקבע השופט את גובה הפיצוי המגיע לניזוק ויחייב את הגוף המזיק שגרם לנזק לפצות את הניזוק בהתאם. בנוסף לפיצוי הכספי בית המשפט יכול להגיע להחלטה של ענישה או חיוב של הגוף המזיק לבצע פעולות מסוימות שתפקידן למנוע נזק כזה בעתיד. כמו כן הוא יכול להטיל על הגוף המזיק צווי עשה שמחייבים אותו בפעולות מסוימות או צווי אל תעשה שהם בעצם צווי מניעה לביצוע פעולות מסוימות. כך שאם ניקח את המקרה לדוגמא של הילד שנפצע בגן השעשועים בית המשפט יכול לחייב את העירייה לעמוד בהנחיות מסודרות בעת סידוק ניקוי או ביצוע פעולה כלשהי בגני משחקים בעיר על מנת לוודא שתקלה כזו לא תקרה בשנית.

דוגמא נוספת היא שאדם שהולך ברחוב בעיר ועקב בלטות שבורות במדרכה נופל ונחבל- בית המשפט יכול להוציא צו עשה לעירייה שמחייב אותה לתקן את כל אבני המדרכה לאורך כל הרחוב ולא רק במקום הספציפי בו נפל הנפגע.

במידה ואתם חושבים או מתלבטים אם להגיש תביעת נזיקין או שאתם יודעים שנגרם לכם נזק כלשהו ואתם לא בטוחים כיצד להוכיח אותו ומה גובה הפיצוי שמגיע לכם ההמלצה היא להיוועץ עם עורך דין נזיקין שידע להנחות אתכם כיצד להתנהל בצורה משפטית ולייצג אתכם מול בית המשפט על מנת שתקבלו את הפיצוי המקסימלי המגיע לכם על פי חוק. אל תוותרו על היוועצות עם עורך דין נזיקין!

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה