מתי תאונת דרכים נחשבת עבירה פלילית

תאונות דרכים מתרחשות כל יום לצערנו, והמספרים רק הולכים וגוברים. עם זאת, יש להבדיל בין תאונת דרכים שנעשתה בשוגג ובין תאונה שנחשבת לעבירה פלילית. תאונת דרכים נחשבת לעבירה פלילית עקב נהיגה עבריינית אשר חשפה את עוברי האורח והרכבים לסכנת חיים.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

 

ככה תדעו שמדובר בעבירה פלילית

יש מקרים קיצוניים שבהם ברור כי מדובר על תאונת דרכים כעבירה פלילית, ויש מקרים בהם ניתן להגדיר את המצב כתאונה. כל עוד הנהג לא פעל בתום לב, רק אז ניתן להוכיח שמדובר על עבירה פלילית. ריכזנו עבורכם מספר דוגמאות הממחישות תאונת דרכים שהיא עבירה פלילית לכל דבר ועניין:

  1. נטישת הזירה – כאשר בעל הרכב הפוגע נוטש את הזירה לאחר פגיעה בעוברי אורח, ניתן להוכיח שמדובר על תאונת שלא נעשתה בתום לב.
  2. אי ציות לחוקי תעבורה – אי ציות לחוקי תעבורה נחשבים לעבירה פלילית, נהג אשר פגע ברכב/הולך רגב עקב אי ציות לחוקי תעבורה נחשב לעובר עבירה פלילית – גם אם הנהג אינו אשם כלל בתאונה.
  3. נהיגה בשלילה – נהיגה בשלילה היא עבירה פלילית בין אם אתם מעורבים בתאונה ובין אם לא.

 

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים אתם צריכים לקבל ייצוג הולם מעורך דין המתמחה בתחום, לכן רצוי לפנות מיד לעו"ד תאונות דרכים.

קרדיט תמונה pixabay

עורך דין תאונות אופנוע

לצערנו תאונות אופנוע הן בשכיחות גבוה בישראל, הן בגלל הכבישים, הן בגלל הרכבים והן בגלל הנהגים עצמם. כאשר אתם מעורבים בתאונת דרכים יש לפנות מיד לעורך דין תאונות אופנוע כדי למצות את הדין בצורה הטובה ביותר. התביעה נעשית כנגד חברת הביטוח (ביטוח חובה), ביטוח חובה מכסה את הנהג וגם את כל הנפגעים בתאונה (נזק גופני/נפשי בלבד). התביעה נעשית כנגד חברת הביטוח של הרכב הפוגע, כל אדם אשר נפגע באירוע זכאי לתבוע רק את מבטחת הרכב הרלוונטי ללא צדדי ג' נוספים.

 

לכל תאונת דרכים יש להתייחס באופן אינדיבידואלי, ברוב המקרים ניתן יהיה להתחיל בתהליך ולהגיע לפשרה תוך פרק זמן קצר. עם זאת, יש מקרים בהם הרכב הפוגע נמצא ללא ביטוח חובה ואז התהליך הופך למורכב יותר. במקרה כזה נרצה לפנות לפיצוי נפגעי דרכים השייך לקרן "קרנית". בנוסף, יש להתייחס באופן שונה לתיק של תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה. אם נפצעתם במהלך זמן העבודה אתם רשאים לתבוע גם את המוסד לביטוח הלאומי בתור נפגע עבודה. שימו לב, תאונת עבודה נחשבת לא רק במהלך זמן העבודה, אלא גם בזמן הנסיעה לעבודה והחזרה ממנה. חישוב סכום הפיצוי משתנה מאדם לאדם ונקבע בהתאם לגילו של הנפגע, יתרת שנות עבודה לגיל פנסיה, שכר, נזק רפואי ועוד.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה