אי הרשעה במשפט פלילי

הרשעה במשפט פלילי מסבכת חיי כל מורשע ומהווה כתם רציני שיעיב על המשך חייו. יש מקרים, בהם התהליך מתחיל בגלל טעויות, מצב כלכלי חמור, היסחפות שלא מרצון, אישיות חלשה ובנסיבות אחרות. ומכאן הכול מתגלגל ככדור שלג שתופס תאוצה אשר קשה להשתלט עליו. במקרים רבים, החשוד בעבירות מאבד שליטה על חייו. הוא אינו יודע כיצד לנהוג מול המשטרה ורשויות החוק, עושה טעויות קריטיות שמסבכות אותו וצולל פנימה עוד יותר. עורך דין פלילי המתמחה בעבירות פליליות יכול לסייע לכל נאשם, ובמקרים רבים בהם ניתן הדבר, לעצור את התהליך, או לפחות להוציא את הנאשם בנזקים קלים, יחסית, שניתן לתקן בתהליך שיקומי ארוך.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

 

טיפולי עורך דין

המטרה המיידית בפעולותיו של כל עורך דין היא להגיע למצב של אי הרשעה במשפט פלילי. על מנת לסייע לו להצליח בה מומלץ לשכור שירותיו מיד כאשר מוגשת תלונה כנגד החשוד, כאשר הוא מוזמן לחקירה או נשלח למאסר. כאן האופציות העומדות לרשות עורך הדין רבות ומגוונות יותר. הוא יכול לתדרך את לקוחו לפני החקירות במשטרה, יכול להסביר לו כיצד לענות על שאלות ואיך להימנע מתשובות שעלולות לסבכו, לייעץ לו לשמור על זכות השתיקה ועוד. שלב קריטי בכל התהליך הזה הוא השלב בו מוגשים חומרי החקירה לפרקליטות כדי שהיא תקבע אם יש עילה להגשת כתב אישום לבית משפט.

 

אי הרשעה במשפט פלילי

סגירת תיק והסדרי טיעון

בנקודת זמן זאת יכול תיק להיסגר בגלל חוסר ראיות, בגלל חוסר עניין לציבור או בגלל שאין כלל ראיות לביצוע עבירה. לפני הגשת החומר נעשה שימוע לנאשם. עורך הדין המצוי בחומרי החקירה יכול להיות מעורב בשימוע, לגשת לחוקרי המשטרה ולעורכי הדין נציגי הפרקליטות ולהשיג הישגים של ממש עבור לקוחו. הסדר טיעון הוא סוג של הישג ובמקרים רבים ימנע הליכה לבית משפט. הדבר יחסוך כסף רב, זמן מיותר ועגמת נפש ללקוח. העונש שיושג בהסדר יכול להיות נוח הרבה יותר מעונש שיוטל עליו בהחלטת בית המשפט. נכון הוא, שההחלטה הסופית היא של הנאשם עצמו. ובמקרים רבים, גם קרוביו ובני משפחתו המייעצים לו. אבל לפני קבלתה תוצג בפניו תמונת מצב רחבה על מצבו כולל כל האופציות שעומדות לפניו.

 

ייצוג בדיון משפטי

במידה וההחלטה של הפרקליטות, או של הנאשם היא ללכת לבית משפט לצורך בירור אזי ינסה  עורך הדין לגרום לפסיקה שתכלול בתוכה אי הרשעה פלילית. בנסיבות אלו הדבר קשה יותר מאחר, ובמקרים רבים, השיקול העומד לעיני השופט הוא חומר הראיות המונח לפניו. במקרים כאלו תיתכנה הקלות שונות בגין שיקולים שונים דוגמת: נסיבות המקרה, אישיות הנאשם, מצבו המשפחתי, המלצות עליו, עברו הנקי או הפלילי וכדומה. כאן יכול עורך הדין להשיג הקלות בדמות מאסר על תנאי. שליחה לעבודות שירות, מאסר קצר וכדומה אבל כל אלו כבר לא מונעים הרשעה פלילית. יחד עם זאת, הם מקלים בגלל שההתיישנות על העבירות תגיע מהר יותר, תהיה אפשרות לבקשת חנינה מהנשיא ועוד.

 

נחיצות עו"ד

צריך לציין, כי קיימות עבירות פליליות אשר מתבצעות על ידי קטינים, עבירות אחרות של צריכת סמים לשימוש עצמי ועוד. כאן עשויים להיווצר מצבים גבוליים שאינם חד משמעיים. שיקולי בתי המשפט הם מעט שונים והמגמה הרווחת במקרים רבים לתת עונשים קלים יותר על מנת להתחיל תהליך שיקום מהיר. הכול במטרה לעודד את הקטין או המשתמש בסם לחזרה מהירה לחיק החברה. במשפטים אלו מרחב הפעולה של עורך הדין גדול יותר והוא יכול להביא לביטוי את ניסיונו ויכולותיו המקצועיות. מומלץ לשכור שירותי עורך דין בעל מוניטין.

 

 

עוד באתר:

מחיקת עבר פלילי

הטרדות בטלפון

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה