איך נקבע מי אשם בתאונת דרכים?

למרבה הצער, מידי שנה אנחנו מתמודדים במדינת ישראל עם מספר בלתי נתפס של תאונות דרכים. תאונות הדרכים, הפכו להיות מחלה גדולה במדינה שלנו, מחלה שלצערנו הרב, גובה את החיים של לא מעט אנשים מידי שנה. הבעיה המשפטית הגדולה תמיד בכל תאונת דרכים שמערכת נפגעים בנפש – היא לקבוע מי אשם בתאונת הדרכים שארעה. בשורות הקרובות, נבין איך בדיוק מתבצעת ההבחנה הזאת, ובנוסף ניגע בעוד מספר סוגיות בנושא גם כן. קריאה נעימה!

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

הראשון שנותן את הדעת – בוחן תנועה

בוחן תנועה הוא בעל המקצוע הראשון שנותן את חוות הדעת המקצועית בנוגע לתאונה שארעה. בוחני תנועה, אשר משתייכים למשארת ישראל, הם האנשים הראשונים שנותנים את דעתם בנוגע לתאונה. כמובן, שכאשר אתם מסתבכים בתאונת דרכים, חשוב מאוד לשכור את השירותים של עורך דין תעבורה מומלץ.

כיצד ניתן להבין מי אשם בתאונת דרכים?

בהרבה מאוד מקרים, הוכחה של מי אשם בביצוע של תאונת דרכים, היא הוכחה אשר תלויה לעתים קרובות בעוברי אורח שהיו בסביבה של התאונה. לדוגמה – אם התרחשה תאונה בקרבת הבניין שלכם, וראיתם את התאונה מתרחשת לנגד העניים שלכם – יש עליכם אחריות להעביר את המידע שקיים בידכם למשארת ישראל. בנוסף כיום משתמשים לא מעט פעמים במצלמות אבטחה שקיימות באזורים של התאונה, במטרה לראות חזרה במצלמות האבטחה מי היה האשם האמיתי בביצוע התאונה. כאשר יש נפגעים בנפש – לרוב נכנסים מספר פרמטרים נוספים לחקירה שיש לקחת בחשבון, שכן לעתים קרובות חקירה משטרית של תאונת דרכים שהתבצעה, הופכת מהר מאוד להיות חקירה של מקרה הרג של בן אדם. במקרים כאלה, ייתכנו בדיקות נוספות וכלים נוספים שיתבצעו במטרה להוכיח מי היה אשם בתאונת הדרכים שהתרחשה.

 

הייתי מעורב בתאונת דרכים מה עליי לעשות?

בראש ובראשונה, במידת האפשר ואין נפגעים, חשוב לאסוף עדויות. אם יש אנשים שהיו נוכחים וראו את התאונה, כדאי לפנות אליהם ולבקש מהם מספרי טלפון. במידה ומישהו צילם את התאונה בתמונות רגילות או בסרטונים, גם את זה שווה לשמור. יש להחליף פרטים עם כל מעורבי התאונה כאשר הפרטים החשובים ביותר הם שם, שם משפחה, מספר טלפון, מספר רכב ופרטי פוליסת ביטוח. במידה ויש פצועים, קודם כל יש לדאוג לפצועים ובמידת הצורך לצלצל במיידי לרכבי חילוץ והצלה כמו משטרה, מכבי אש ואמבולנס. בשלבים מאוחרים יותר, ניתן לפנות לעורך דין תעבורה מקצועי המתמחה בתחום הזה של תאונות ולברר איך ניתן להתנהל מבחינה חוקית. יכול להיות שתוכלו לתבוע את הביטוח ולקבל כסף בגין פיצויים בשל התאונה. במידה ויש מסמכים רפואיים הרלוונטיים לתהליך, יש לשמור אותם. כל מסמך שקשור לתאונה באופן ישיר או עקיף, מומלץ לשמור.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה