נקודות תעבורה – האם ניתן לבצע מחיקה שלהם?

כמעט אין נהג במדינת ישראל שלא יכיר את המושג – נקודות תעבורה. בסופו של דבר, צבירת הנקודות מהוות את השיטה שקבעה המדינה ביחד עם משרד התחבורה, שיטה שבה משרד התחבורה משתמש על מנת שיוכל לפקח על עבירות התנועה השונות של הנהגים במדינה. לצערנו, ככל שהזמן עובר חלה עלייה במקרים בהם נהגים עוברים על חוקי התעבורה והתנועה, עוברים ברמזור אדום, נוסעים מעל המהירות המוגדרת בחוק, נוהגים כאשר הם משוחחים בטלפון או מסתמסים בו וזו רק התחלתה של רשימה ארוכה מאוד. חשוב להכיר בכך כי בנוסף לנקודות ישנן משמעויות נוספות, והשלכות נוספות על החזקת רישיון הנהיגה שלנו. אחת השאלות שפוגשות אותנו לא מעט, זה הסוגייה הבאה – האם הנקודות יכולות להימחק? בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע רלוונטי לסוגיה, מידע שינסה לענות על השאלה הזאת.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

בתור התחלה – מה זה שיטת צבירת הנקודות? מה היא המטרה העיקרית של שיטה זו?

מעבר לעובדה שהנקודות מסיעות למשרד התחבורה לעקוב אחרי עבירות תנועה של נהגים בכביש, מדובר על מנגנון שנועד לסייע לנהגים להשתפר בנהיגה שלהם, ובמידתה רבה גם להקפיד על שמירת החוק בזמן שהם נוהגים. הנקודות ניתנות בגין עבירות תנועה שנהג נתפס בגינן. כמובן, שחלוקת הנקודות, היא חלוקה אשר משתנה תמיד בהתאם לסוג העבירה, ובהתאם למידת חומרתה, וכל סוג של עבירת תנועה, כמו לדוגמת – מהירות אסורה, נהיגה בשכרות, וכיוצא בזאת, עשויים להוביל לצבירה של מספר שונה של נקודות תעבורה. כאשר אדם מגיע לסך מסוים של נקודות תעבורה, הוא עשוי לעבור שלילה של רישיון נהיגה, או דרישה למעבר של ריענון נהיגה.

מה הקשר בין נקודות לשלילת הרישיון?

כאשר נהג מסוים מבצע כמות גדולה של עבירות תנועה, או מבצע עבירה אחת או שתיים הנחשבות לחמורות מאוד, הוא יצבור נקודות. שיטה זו עלולה להוביל לכך שנהגים יאבדו את רישיון הנהיגה שלהם. איך זה עובד? אם צברתם 20 נקודות, הנקודות האלה ימחקו אחרי שנתיים בצורה אוטומטית ואז הצבירה שלכם מתחילה מחדש. אם עברתם את ה-20 נקודות, הנקודות ימחקו רק אחרי ארבע שנים. במידה והגעתם לצבירה של 36 נקודות תוך שנתיים בלבד, הדבר יגרום לכך שהרישיון שלכם ישלל למשך שלושה חודשים ותצטרכו לעבור מבחני תיאוריה.

חשוב מאוד לדעת – נקודות תעבורה יכולות ללא כל צל של ספק להימחק!

אנשים שמחזיקים בידם במספר רב של נקודות תעבורה חייבים לדעת – נקודות תעבורה יכולות לגמרי להימחק! כאשר מעוניינים למחוק נקודות תעבורה, עלינו בראש ובראשונה להתייעץ עם עורך דין תעבורה מקצועי ומומלץ, אדם שמכיר את דיני התעבורה לעומק, ובזכות הידע שצבר, הוא יוכל לסייע לכם למחוק את נקודות התעבורה הרבות שצברתם.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה