התעללות רגשית

לכל אדם מגיע לנהל ולקיים חיים בצורה תקינה ובדרך שבה הוא מרגיש בנוח. אין לשום אדם את הזכות להתעלל באנשים אחרים ובכלל זה שום סוג של התעללות – פיזית, נפשית, רגשית או כלכלית. ישנם סוגים של אלימות שמקרים חמורים שלהם ייחשבו כעבירות פליליות לכל דבר ועניין ויהיה צריך לבוא חשבון עם מי שמבצע את העבירה. לכל סוג של אלימות יש את המאפיינים והתסמינים שלה ובעקבות כך גם את אנשי המקצוע שיאבחנו האם באמת מדובר באלימות או שלא. מכיוון שמדובר בתחום היחסים שבין בני אדם הרי שמקרה כזה או אחר יכול להיחשב כאלימות כאשר יבוצע תחת נסיבות מסוימות ולא ייחשב כאלימות תחת נסיבות אחרות. בשל הנזק שעלול להיגרם לאדם שהיה קורבן להתעללות מכל סוג שהוא – הרי שבמצבים מסוימים יהיה מדובר בעבירה פלילית ורשויות אכיפת החוק יצטרכו לפעול בעניין.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

 

מה המשמעות וההשלכות של התעללות רגשית?

רווחה רגשית היא עניין מהותי מאד. כל אדם, בכל גיל, חייב לחיות ברווחה רגשית ולא להיות בשום סיכון של התעללות רגשית. יש לה הרבה מאד סימנים או אפשרויות לגרום לה ובכללם אפשר למצוא – הקטנה והשפלה, הנמכת הביטחון העצמי של אדם אחר, הקנטות חוזרות ונשנות או גרימת אובדן של הדימוי העצמי. כאשר מדובר בילדים הרי שעלול להיגרם מצב שבו הילד לא יגדל ויתפתח כראוי, מה שבתורו יכול לדחוק אותו לחיים של השפלה, דימוי עצמי נמוך וחוסר הערכה עצמית. כאשר מתעורר חשד לקיומה של התעללות רגשית חשוב מאד לפנות אל עורך דין שמתמחה בתחומי האלימות השונים על מנת שיחווה את דעתו וימליץ על דרך פעולה. במידה ומתגוררים באזור הצפון או הקריות אפשר לחפש עורך דין פלילי בחיפה, שכן ההתעללות נחשבת, מבחינה משפטית חלק מעולם המשפט הפלילי ולכן עורך דין זה יהיה הכתובת המקצועית הנכונה והמתאימה לפנות אליה.

 

 

התמודדות נכונה עם מקרי התעללות רגשית

כאמור – מדובר בעבירה על החוק לכל דבר ועניין ומעבר לכך – מדובר באלימות. כיום יש מודעות גבוהה לסוגים שונים של אלימות ולכן חשוב מאד להבחין בכל סימן שעלול להצביע על מקרה אלימות זה או אחר, לא משנה כלפי מי הוא מופנה. חשוב מאד לא רק לפעול מבחינה משפטית וחוקית כנגד מי שפוגע אלא צריך לשים לב האם מי שנפל קורבן להתעללות צריך תהליך של טיפול או שיקום. על פי החומרה של המעשים שבוצעו נגדו צריך יהיה לאבחן את המצב ולקבל את חוות הדעת של אנשי מקצוע מהתחום בנוגע למתן סיוע עבורו לחזור לשגרת חיים נורמטיבית ובעיקר לחזור לתת אמון באנשים, מה שיכול להיות שנפגע בצורה קשה וצריך יהיה לשקם אותו לקראת המשך חיים נורמליים ככל האפשר.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה