מה הן עבירות רכוש?

עבירת רכוש, היא עבירה מסוג פלילי, כזו אשר מתבצעת ממניע עיקרי לפגוע ולהזיק לקניין או לרכוש של אדם מסוים, או לחלופין, לפגוע בזכויות של אותו האדם שקשורות לקניין שלו. עבירות רכוש שונות, הן עבירות אשר פוגעות בצורה גדולה וחמורה למדי בזכויות בסיסיות של האדם, זאת לדוגמת הזכות לקניין, או הזכות לחירות. הדבר בא לידי ביטוי בצורה גדולה יותר, כאשר כחלק מעבירת הרכוש, ישנה מעורבות של אמצעים אלימים, שימוש בכוח רב, והזרעת פחד. במידה ואתם מעוניינים לדעת – מה הן עבירות רכוש, כיצד מתמודדים כיום במדינת ישראל עם עבירות רכוש, ומה הוא העונש הצפוי לקבלה בעקבות מעבר על עבירות רכוש, אזי שהכתבה הבאה תענה לכם על כל השאלות הללו.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כיצד החוק הפלילי במדינת ישראל מתייחס כיום לעבירות הרכוש השונות?

החוק בישראל, מתייחס כיום לקשת רחבה ומגוונת של עבירות רכוש שונות – עבירות גניבה בידי עובדי ציבור, עבירות פריצה, עבירות צווארון לבן, וכיוצא בזאת. במדינת ישראל, ישנה חשיבות רבה אשר ניתנת לזכות של כל אדם לקבלת בעלות מלאה על הקניין שלו. החשיבות העיקרית של נקודת המבט הזו, היא למנוע מצב אנרכי, שבו יש חוסר סדר מוחלט בנוגע לקניין, ולבעלות על רכוש. הענישה הקבועה בחוק, זו שניתנת בעקבות עבירות רכוש שונות בישראל, היא ענישה שבסופו של דבר משתנה בהתאם לכל סוג של עבירה שבוצעה, ובפועל, היא יכולה להגיע למקסימום של עשרים שנים.

 

כיצד נוכל להתמודד במצב שבו אנחנו מועמדים לדין בעקבות עבירת רכוש?

במידה שאתם מועמדים לדין בעקבות עבירת רכוש כזו או אחרת – אתם עתידים לעבור תהליך ארוך ומייגע, שכולל התייצבות בבית המשפט, וכיוצא בזאת. אנחנו ממליצים לכם לפנות עוד היום לשירותים של עורך דין פלילי, כזה שיסייע לכם להוציא את המקסימום מהמצב אליו נקלעתם.

איך בוחרים עורך דין מקצועי שייצג אתכם?

עבירות רכוש יכולות להיות חמורות מאוד או חמורות פחות, ובכל מקרה, אם אתם מואשמים בעבירה כזו או אחרת, עליכם להתייעץ עם עורך דין ולעתים אף לעבור לשלב מתקדם יותר ולשכור את שירותיו. יש כמה קריטריונים חשובים בתהליך בחירה של עורך דין. קודם כל, אתם צריכים לוודא שעורך הדין שאתם בוחרים אכן מתמחה בתחום הזה, שכן יש כל מיני סוגים של עבירות. אם יש לכם זמן, בדקו את ההבדלים בין בחירת עורך דין הפועל באופן פרטני ועצמאי, אל מול בחירת עורך דין הפועל בתוך משרד. בדקו מי מייצג אתכם, האם המשרד או עורך דין ספיציפי. בנוסף, חשוב שיהיה לכם קשר חיובי, חיבור אישי ומקצועי, שתרגישו שאתם יכולים לסמוך על אותו בן אדם מכל הבחינות. בנוסף, רמת הזמינות שלו חשובה לא פחות וגם המחוייבות שלו כלפיכם.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה