מה הן המשמעויות של נהיגה תחת השפעת אלכוהול?

על פי משטרת ישראל – אחת מהעבירות הפופולאריות ביותר בתחום עבירות התעבורה במדינת ישראל בשנה החולפת הייתה נהיגה תחת השפעת אלכוהול. לנהיגה תחת השפעת אלכוהול עשויות להיות השלכות חמורות – גם על הנהג עצמו, אך גם על הסביבה שלו, וזו היא בדיוק הסיבה לכך שכיום מתבצעים מאמצים רבים על מנת לאתר את הנהגים השיכורים מהכביש, ולהעניש אותם בהתאם. בשורות הקרובות, נרחיב קצת על המשמעויות וההשלכות השונות שקיימות לנהיגה תחת השפעת אלכוהול.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

מתי נהיגה תיחשב בתור נהיגה תחת השפעת אלכוהול?

הדבר הראשון שקופץ לכם לבטח לראש זה שעל מנת שנהג מסוים ייחשב בתור נהג תחת השפעת אלכוהול במדינת ישראל, אזי שעליו להיתפס על ידי בדיקת ינשוף. בדיקת הינשוף, מהווה את הכלי באמצעותה ניתן לגלות האם הנהג שעומד מאחורי ההגה הוא תחת השפעה של אלכוהול, אך ההגדרה של נהג תחת השפעת אלכוהול היא הגדרה רחבה הרבה יותר. על פי החוק, נהג תחת השפעת אלכוהול הוא נהג אשר נמצא במצב שבה ישנה הוכחה כי נהיגתו של אותו האדם הושפעה מאחוז האלכוהול שנמצא בגופו בזמן הנתון. המשמעות של הגדרה זו, היא שלא מספיקה הוכחה שיש אלכוהול בדמו של הנהג, אלא יש להוכיח גם שהנהיגה של אותו האדם הושפעה מכך.

אלו הן המשמעויות של נהיגה תחת השפעת אלכוהול

על פי החוק הכתוב במדינת ישראל, נהג אשר נתפס נוהג בשכרות, הוא אדם אשר גזר דינו עשוי להיות פסילה של רישיון הנהיגה שלו לפרק זמן של מינימום שנתיים, אם לא יותר. מאידך, נהג שנתפס נוהג תחת השפעת אלכוהול, גזר דינו עשוי להיות שלילת רישיון לפרק זמן של מינימום שלושה חודשים, אם לא יותר.

 

נתפסתי נוהג תחת השפעה של אלכוהול או חומרים מסוכנים אחרים מה עליי לעשות?

בראש ובראשונה, מומלץ מאוד שלא לעשות דברים שקשורים לחוסר שיתוף פעולה עם השוטר שעצר אתכם. יש לשתף פעולה, לבצע את ההוראות שהוא אומר לבצע, שכן כל התנהגות מחוץ לחוק ולתקנות, רק תסבך את העניינים אפילו יותר. בנוסף, אם אתם מואשמים בביצוע עבירת תנועה כזו או אחרת, בין אם יש לכך הצדקה ובין אם לא, מומלץ מאוד לפנות לעורך דין מקצועי, עורך דין המתמחה בענייני תעבורה ולבצע בירור מעמיק של הנושא בפועל. בנוסף מומלץ מאוד ש:

  1. לא לנהוג תחת השפעת אלכוהול או חומרים מסוכנים אחרים כמו סמים, תרופות הפוגעות בכושר הנהיגה ושיקול הדעת וכדומה…
  2. לשים לב לא לעבור את המהירות המותרת
  3. למנות נהג תורן שלא שותה באותו ערב
  4. במידה וכולכם רוצים לצאת ולשתות, מומלץ מאוד לצאת בתחבורה ציבורית או לדאוג להסעה אחרת, כי החיים שלכם ושל הסובבים אתכם מונחים כאן על הכף

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה