שידול קטין לשימוש בסמים – כל מה שחשוב לדעת

חשוב לדעת כי אדם המשדל קטין לשימוש בסמים עובר על החוק. מאמר זה מספק רשימה של הדברים החשובים ביותר שיש לדעת על שידול קטין לשימוש בסמים.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

– הכר את החוק במדינתך

– דע את ההשלכות של שידול

– מה המשמעות של שידול קטין לשימוש בסמים

אדם המשדל קטין לשימוש בסמים צפוי לעונשים פליליים, שיכולים לכלול קנסות ועונש מאסר בפועל.

מבוגרים רבים שנאבקים בהתמכרות התחילו בשימוש בסמים כקטינים, ולכן חשוב לדעת איך לזהות את סימני השימוש בסמים ואיך לדבר על כך עם ילדכם או אהובכם אם אתם חושדים שהם עלולים להיאבק בהתמכרות .

מחקר שנערך לאחרונה מצא שילדים עד גיל 10 התבקשו על ידי סוחרי סמים ברשתות החברתיות.

זה לא מפתיע, בהתחשב בעובדה שהאינטרנט הפך למקור מידע ותקשורת מרכזי עבור אנשים בכל הגילאים.

פייסבוק, אינסטגרם, סנאפצ'ט ואפליקציות אחרות של מדיה חברתית הן הדרך החדשה של סוחרי סמים להגיע ללקוחות הפוטנציאליים שלהם.

סוחרי סמים משתמשים בפלטפורמות האלה כדי לטרגט ילדים צעירים שסביר להניח שהם תמימים יותר לגבי סמים. סוחרי הסמים המניפולטיביים האלה משתמשים בילדים שלהם או בבני משפחה אחרים כפיתיון כדי ליצור קשר עם קטינים ברשתות החברתיות.

 

עבירות סמים נפוצות אצל קטינים

עבירות סמים מאוד נפוצות בקרב קטינים ויש סיכוי גבוה יותר שייעצרו על עבירות סמים מאשר מבוגרים.

עבירות סמים הן בעיה מרכזית בארצות הברית. בשנת 2016, היו יותר מ-1,700,000 מעצרים על פשעים הקשורים לסמים. זה ממוצע של 3 מעצרים בדקה. מתוך אותם מעצרים, 34% היו בגין החזקה ו-29% היו בגין מכירות או ייצור.

הנתונים מדוח הפשע האחיד של ה-FBI מראים שמתוך כל מעצרי הנוער ב-2016, כמעט שליש (32%) היו בגין פשעים הקשורים לסמים וכמעט מחצית (48%) מכלל מעצרי הנוער כללו סמים.

העונשים בארה”ב על עבירות סמים ישתנו בהתאם לסוג הסם וכמה ממנו נמצא ברשות הקטין. לדוגמה, אם יימצא לקטין שיש לו יותר משתי אונקיות מריחואנה או פחות מאונקיה אחת של הרואין, אזי הוא עלול לעמוד בפני עד שנת מאסר וקנס של 10,000 דולר. אם יש להם יותר מאונקיה אחת אך פחות מארבע אונקיות מריחואנה או יותר מאונקיה אחת אך פחות משמונה אונקיות הרואין, אז הם עלולים לעמוד בפני עד שלוש שנות מאסר וקנס של 20,000 דולר.

ארה"ב לא לבד במצב הזה, שכן מדובר בתופעה שנראתה בכל העולם.

עורך דין פלילי בתל אביב לעברות סמים אצל קטינים

עורך דין פלילי בתל אביב לעבירות סמים בקרב קטינים יכול לתת ייצוג משפטי לנאשם בעבירות מסוג זה.

בישראל סמים אינם חוקיים ונחשבים לחומר מסוכן וממכר. ישנם סוגים רבים ושונים של סמים שניתן להשתמש בהם, כולל מריחואנה, קוקאין, הרואין ו-LSD. החוק רואה בכולם חומרים מסוכנים באותה מידה.

עבירות סמים בקרב קטינים היא פשע חמור. אם קטין נתפס עם סמים, ניתן להאשים אותו בעבירה של עוון. אם לקטין הייתה כוונה להפיץ, הוא עלול לעמוד בפני כתב אישום ועונש מאסר.

החוק בתחום מורכב ויכול להיות קשה להבנה למי שאינו בקיא בו. לכן חשוב למצוא את עורך הדין הפלילי הטוב ביותר בתל אביב לעבירות סמים בקרב קטינים.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה