עברתם תאונת עבודה? מגיע לכם פיצוי!

תאונת עבודה יכולה להתרחש בכל רגע, גם אם אתם סבורים כי לכם זה לא יכול לקרות. הרי מה שמייחד את מרבית התאונות ביחד זה שהן מגיעות ללא כל הכנה מוקדמת. מהסיבה הזאת תמיד טוב שתדעו מה מגיע לכם כאשר אתם תהיו מעורבים בתאונת עבודה. כעת הגיע הזמן לשים את הדברים על השולחן, על מנת שתמצו את הזכויות המגיעות לכם. לצערנו לא מעט מהאנשים אינם יודעים למה הם זכאים כאשר הם מעורבים בתאונת עבודה. אחרי שתקראו את המאמר בשלמותו, לא תמצאו את עצמכם נאלצים עוד לגשש באפלה.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

 

מהי ההגדרה של תאונת עבודה?

אינכם צריכים להיות עורך דין נזיקין על מנת להבין את המשמעות של תאונת עבודה. תאונת עבודה היא פציעה או חבלה שהתרחשה בדרך לעבודה, בזמן העבודה או בחזרה לבית. יש כאלה שמשייכים את הפגיעה רק לזמן העבודה עצמה, אך החוק קובע אחרת. המשמעות היא שגם אם הייתם בדרך מהבית לעבודה או בדרך מהעבודה לבית תוכלו לדרוש פיצויים בתנאים מסויימים. אתם מבחינתכם צריכים להבין כי פגיעה שנגרמת בגלל העבודה מהווה תאונת עבודה.

 

מה עושים מיד לאחר תאונת עבודה?

הפעולות הראשונות שאותן תנקטו בזמן אמת הן אלה שישנו את המציאות כולה. השאיפה שלכם צריכה להיות לנקוט בפעולות הנכונות על מנת למנוע בעיות בהמשך. ראשית יהיה עליכם לנסות לתעד את התאונה עד כמה שאפשר. התיעוד יכול להיות על ידי תמונות או על ידי מסמכים שונים אותם תהיו זכאים לקבל. בנוסף חובה עליכם לדווח למעסיק בדבר התאונה על מנת שהוא יהיה בתוך העניינים.

קרדיט תמונה: freepik

מה תהיו זכאים לקבל לאחר תאונת עבודה?

קודם כל השאיפה שלכם תהיה לחזור במהירות לשגרה, ולקבל את הטיפול הרפואי ההולם. אך כל מי שעבר תאונת עבודה יהיה זכאי גם לקבל פיצויים. התגמולים אמורים להינתן מהמוסד לביטוח לאומי, וגם מחברת הביטוח של המעסיק למי שיש ברשותו ביטוח רלוונטי ובמקרים של רשנות המעסיק. גובה הפיצויים משתנה בין פגיעה לפגיעה, ולכן ישנו צורך להעביר את כל המסמכים המאשרים את חומרת המצב. ככל שהפגיעה תהיה גדולה יותר, כך מן הסתם הפיצויים יגדלו בהתאם. מוטב להגיש את המסמכים בהקדם על מנת שהעניין יתחיל להתקדם במהרה.

 

כיצד עורך דין נזיקין יכול לסייע?

נדמה לכם כי אתם יכולים לנהל את העניין באופן עצמאי? נדגיש כי על הנייר אתם בהחלט צודקים. אך באופן עקרוני תביעה בגין תאונת עבודה יכולה להיות סבוכה ממה שנדמה לכם. עורך דין נזיקין הוא האיש שאמור להוריד מכם את מפלס הלחץ. אותו איש מקצוע מנוסה מאוד בהתמודדות עם סיטואציות שונות של תאונות עבודה. הוא ידע מה מאתם צריכים לעשות, וגם כמובן יוכל להכין עבורכם את הקרקע. במצב שבו אתם נמצאים מוטב כי את כל ההתעסקות הבירוקרטית תעבירו לעורך דין מנוסה.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה