עבירות מין בהן מעורבים קטינים

עבירות מין הן מסוג העבירות הפליליות המזעזעות ביותר וכשמדובר בעבירות מין שבוצעו על קטינים מדובר במצבים בלתי נתפסים, על אחת כמה וכמה מכל ההיבטים.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

 

מקרי מין בהם מעורבים קטינים בישראל

על פי נתונים שפורסמו לאחרונה, עבירות מין והטרדות מיניות נגד קטינים הן תופעה שהיקפיה גדלו באופן משמעותי בשנים האחרונות. עבירות המין על כל רמותיהם מותירות משקעים רבים אצל נפגעי האונס וההטרדות המיניות השונות . הנפגעים אינם יכולים לשכוח כל שניה וכל דקה ממה שקרה במהלך המקרה או המקרים, אלה טראומות חמורות מאד שקשה עד בלתי אפשרי להירפא מהן והתוצאה שלהן משפיעה כחוט השני על כל מהלך חייהם. המראות, הריחות והמאבקים גורמים להם לקשיים בפאן החברתי, בזוגיות, במשפחתיות ובעבודה. זהו נזק לכל החיים ללא מרפא אף על פי שהם עוברים סדנאות שונות ושיחות עם פסיכולוגים ומומחים אחרים, הגרעין יישאר תמיד בלב ולא יהיה אפשר להסיר אותו.

 

למידע נוסף ולקביעת פגישה עם עורך דין פלילי בבאר שבע
מוזמנים למלא את הטופס כאן!

 

עבירות מין קטינים

מדרגות הענישה בגין עבירות מין בקטינים

  • כל אדם שהוכח במהלך משפטו כי אכן ביצע מעשה מגונה, אינוס, הטרדה מינית או כל עבירת מין אחרת בקטינים שגילם בעת המקרה היה למטה מגיל 18, מקבל פסק דין הכולל ענישה חמורה. המגמה היא להטיל עונשים חמורים הכוללים מאסר בפועל לשנים ארוכות והיטלים כספיים.
  • סולם הענישה נקבע על פי חומרת המעשה של מי שעובר על החוק למניעת הטרדה מינית, מי שהטריד מינית קטין שטרם מלאו לו 18, הציע לו שוב ושוב הצעות בעלות אופי מיני עונשו יהיה עד שנתיים מאסר בפועל, אם המטריד הצליח במזימתו התנכל לקטין והטריד מינית, הענישה היא עד ארבע שנות מאסר בפועל.
  • אדם שפרסם סרטונים בעלי תוכן מיני של קטינים ללא הסכמתם, עלול לקבל עונש שהיקפו עד חמש שנות מאסר.
  • אדם שביצע מעשה מגונה בקטינים ללא הסכמתם או עם הסכמה, בקטינים שטרם הגיעו לגיל 14 תוך כדי ניצול מצבם הפיסי כמו לדוגמה בהיותם בחוסר הכרה או בקטינים שאינם בעלי יכולת החלטה עקב העובדה שהם לוקים בשכלם, העונש שייגזר על הפוגע הוא עד שבע שנות מאסר בפועל עבור עבירות מיניות ועד עשר שנים לעבירות חמורות .
  • חמש שנים הוא העונש עבור בעילה אסורה בהסכמה בקטין שגילו היה בעת המקרה בין גיל 14 לגיל 16 ולפני גיל 18 , שהבעילה בוצעה תוך מתן הבטחות שווא וניצול יחסי המרות ביניהם.
  • בגין עבירת האונס שהיא העבירה החמורה ביותר בחוק העונשין, העונש המקסימלי הוא עד 16 שנות מאסר בפועל, זאת בגין בעילה בהסכמה של קטינים שגילם היה מתחת ל 14 בעת המקרה .
  • כאשר מדובר בקטין מתחת גיל 16 ובמעשים שבוצעו ללא הסכמתו או באמצעות ניצול מצבו הרפואי או הנפשי, או לחילופין העבירה החמורה בוצעה תוך גרימת חבלות, איומים, התעללות או תוך צפייה של גורמים נוספים באקט המיני, העונש המקסימלי יהיה עשרים שנות מאסר.

למידע נוסף על תקיפת קטין

 

עבירות מין בקטינים בתוך התא המשפחתי המורחב

עברייני מין מנצלים את תמימותם של הקטינים מצד אחד ואת היחסים המשפחתיים הקרובים ביניהם מצד שני. הם משפיעים עליהם, מנצלים אותם לרעה תוך מתן הבטחות שוליות ומבצעים בהם עבירות מין שונות. לדוגמה, בעילה של קרובת משפחה שגילה בעת המקרה היה קטן מגיל 21 גם אם היה בהסכמה זהו מעשה ניצול והעונש הצפוי הוא עד שש עשרה שנות מאסר. אם מדובר במעשה אונס העונש יהיה עד עשרים שנות מאסר.

כדי למצות את החוק עם עברייני המין בתוך המשפחה, נקבע כי תקופת ההתיישנות תהיה ארוכה יותר ויהיו לרשות הנפגעים שנים רבות לקבל החלטה, להגיש תלונה ולהתמודד נפשית ומשפטית מול עבריין המין שמשויך למשפחה המורחבת.

 

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה