מהן עבירות קנס ואיך אפשר להימנע מהן

בעולם המשפט והחוק במדינת ישראל יש כמה וכמה מושגים שנוגעים ישירות לשגרת החיים היומיומית של האזרחים במדינה וחשוב לדעת עליהם. כך הדבר בכל מה שנוגע לעבירות קנס. מדובר בעבירות אשר בגינן (כפי שמבינים מהשם שלהן) יספוג העובר על החוק קנס בגובה שקבוע בחוק. חוקים אלה יכולים להיות חוקים של המדינה כפי שהם מופיעים ומתעדכנים מעת לעת והם גם יכולים להיות תקנות עזר עירוניות שנקבעות ונאכפות על ידי הרשות המקומית ללא קשר למשטרה ולכוחות אכיפת החוק הממשלתיים. כך או כך – כמובן שגם עבירות אלה נועדו לשם שמירה על הסדר הציבורי ומכאן שצריך להתייחס אליהן ברצינות ובכובד ראש, בדיוק כאילו היו עבירות או חוקים שהפרתן תגרור מאסר או מעצר. עבירות קנס, כאמור, נוגעות לכל אדם באשר הוא ויש להן קשר הדוק וישיר לשגרת היומיום של כל אחד.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

עבירות קנס

דוגמאות לעבירות קנס

הדוגמא הטובה ביותר שאפשר לתת בנוגע לעבירות קנס היא עישון קנאביס. עד כה הדין על עישון היה מאסר ואפילו פתיחת רישום פלילי אך שינוי שחל בחול לפני כמה שנים הפך את היוצרות וכיום מי שייתפס בפעם הראשונה או השניים עם כמות סם קטנה לשימוש עצמי בלבד ייקנס ולא ייעצר, וגם לא ייפתח לו תיק פלילי במשטרה. יש להחלטה זו השפעה גדולה מאד על הצרכנים הקטנים של הקנאביס וללא ספק יש בכך גם צעד נוסף לקראת אסדרה של תחום עישון הקנאביס על ידי הציבור הרחב. כאשר עבירה עוברת מלהיות עבירת מעצר או מאסר לעבירת קנס – יש בכך אמירה משפטית בנוגע לחומרה שמייחסים לעצם העבירה ואולי יש כאן רמיזה לתהליך שינוי שעומד לקרות.
בכל מקרה, אנו מקווים כי תצליחו להימנע מכל עבירה כזו או אחרת, הקשורה לכל דבר – בין אם קשורה אל רישום פלילי בעבירות בנייה, סמים וכו'.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה