איך והאם ניתן עדיין לקבל פטור משירות צבאי?

ישנם חוקים שונים במדינת ישראל שכמותם לא תוכלו למצוא במדינות אחרות בעולם. אחד מהחוקים האלה הוא חוק גיוס חובה, שקובע כי כל הנערים והנערות מעיל גיל 18 מחויבים להתגייס. כמובן שכל אחד וכל אחת משויכים לתפקיד אחר בהתאם למבחנים המקדימים והבדיקות הרפואיות. אך האם ניתן לקבל פטור משירות צבאי? התשובה היא שכן. ישנם כל מיני פרמטרים שונים שבאמצעותם ניתן יהיה להשיג פטור מגיוס חובה. כלומר נערים ונערות שמחזיקים בפטור הזה לא יהיו מחויבים להתגייס לצבא בהגיעם לגיל 18. אז איך באמת משיגים פטור משירות צבאי? יש כמה אפשרויות שאתם צריכים להכיר אותן.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

 

פטור לנשים על רקע מצב משפחתי

בשונה מגברים שלרוב לא מקבלים פטור משירות צבאי על רקע משפחתי, אצל נשים המצב הוא שונה. הצבא מבין כי האישה צריכה להיות בבית בנסיבות שונות, ולכן היא לא יכולה להישאר בצבא. נדגיש כי הפטור הספציפי הזה ניתן לנשים טרם הגיוס לצבא או בזמן השירות עצמו. את הפטור נותנים במקרה שבו אישה נכנס להיריון לפני או בזמן השירות הצבאי או אחרי נישואין. כל אישה שמתחתנת או שנכנסה להיריון תהיה זכאית לקבל פטור משירות צבאי כל עוד היא מעוניינת בכך. כמובן שיש נשים שבסופו של יום מחליטות לשרת בצבא כל אחת מסיבותיה שלה.

 

פטור משירות צבאי מנסיבות רפואיות

ככל הנראה יצא לכם לשמוע כבר על פרופיל 21 שמספק פטור משירות צבאי. הפרופיל הזה ניתן לגברים ונשים כאחד שאינכם יכולים לשרת בצבא על רקע רפואי. קיימות בעיות רפואיות שונות שלא מאפשרות למועמדים לגיוס להתגייס לצבא הלכה למעשה. במקרה כזה הצבא מספק לאותם מתגייסים פטור על מנת למנוע החמרה של המצב. הרי בחלק לא קטן מהמקרים הגיוס לצבא עשוי רק להחמיר את המצב. כל מי שסובל מבעיות רפואיות כאלה ואחרות ירצה לדעת כי המצב כולו נמצא בשליטה. המערכת הצבאית מבחינה לא תרצה לסכן את החיילים, והיא גם לא תרצה לסבך את עצמה בהמשך הדרך.

קרדיט תמונה: freepik

פטור על רקע אמונה דתית

הצבא מכבד את האמונה הדתית של כל חייליו, וזה לא משנה על איזה אמונה מדובר. אך עדיין ישנם צעירים וצעירות שבגלל האמונה הדתית שלהם מנועים מלהתגייס לצבא. הצבא מבחינתו מכבד את המצב, ויכול גם להעניק פטור במקרה הספציפי הזה. על מנת שתהיו זכאים לקבל את הפטור יהיה עליכם לעמוד במספר דרישות סף. אם המועמד או המועמדת לגיוס לא עומדים בדרישות האלה, הם יהיו מחויבים להתגייס. איך מקבלים פטור על רקע דתי? צריך להגיש הצהרה דתית חתומה על ידי שופט או דיין. לאחר מכן הצבא יהיה מוכן לספק את הפטור מהשירות הצבאי כדי למנוע אי נעימות.

 

פטור משירות צבאי מטעמי מצפון

 

כיום בעידן שבו לכל אחד יש את דעותיו שלו, פטור מטעמי מצפון הפך להיות שכיח. לא מעט נערים ונערות מגיעים לצבא כאשר יש להם את האמונה האישית שלהם. הצבא מתחשב במצפון האישי של כל חייל וחיילת, ולעיתים אף מספק פטור משירות. יש כאלה שמוסבים מתפקידי לחימה לתפקידים עורפיים שתואמים את השקפת עולמם. אחרים יכולים לקבל פטור משירות צבאי כל עוד מדובר על התנגשות שלא ניתן לגשר לגביה. תוכלו להתייעץ עם עו"ד צבאי אלון ארז על מנת להבין בדיוק מה מגיע לכם בנסיבות האלה.

 

נערים ונערות ממגזרים שונים

 

מדינת ישראל היא מדינה רב גונית, בה תוכלו למצוא נערים ונערות ממגזרים שונים. חוק גיוס חובה קובע כי רק היהודים ברוב המקרים מחויבים בגיוס. כל בני הנוער שמשתייכים למגזרים אחרים אינם יהיו מחויבים להתגייס לצבא. כמובן שיש בני מיעוטים שרוצים להתגייס לצבא על מנת להחזיר למדינה ולשמור עליה. אך לא מדובר על חובה, וכל בן מיעוטים מקבל באופן אוטומטי פטור מגיוס. במקרה שבו תרצו לשרת למרות הפטור יהיה עליכם להתייעץ עם עו"ד צבאי אלון ארז. כך תוכלו לדעת שאתם עושים את הצעדים הנכונים והינכם מאפשרים לעצמכם לשרת כמו כולם. חשוב שתבינו כי אינכם מחויבים לעשות זאת גם אם אמרו לכם אחרת.

 

עולים חדשים למדינת ישראל

 

לא מעט מהעולים החדשים הם כאלה שעלו לארץ ישראל על מנת לשרת בצבא. מידיי שנה אנו שומעים סיפורים על עולים מכל העולם שמגיעים במיוחד בשביל לשרת בצבא העם היהודי. אך באופן עקרוני לא כל העולים החדשים שמגיעים לארץ ישראל מחויבים להתגייס לצבא. עולים חדשים גברים בני 22 עד 27 לא מחויבים להתגייס לצבא. עולות חדשות נשים בנות 21 עד 27 אינן מחויבות לשרת בצבא. גם כאן תוכלו להיעזר בשירותיו של עו"ד צבאי אלון ארז שיסביר לכם מה בדיוק מגיע לכם. בכל מקרה על ידי הוכחת היותכם עולים חדשים תוכלו לקבל את הפטור המיוחל. מי שירצה לשרת בצבא יוכל לעשות זאת על ידי הגשת בקשה להתנדבות.

 

אל מי פונים בשביל לקבל פטור משירות צבאי?

 

קיבלתם כאן רשימה ארוכה של נסיבות שונות המאפשרות לכם לקבל פטור משירות צבאי. אם אתם עומדים באחת מהנסיבות האלה או שלא, תוכלו להתייעץ עם עורך דין מנוסה. עו"ד צבאי אלון ארז ילווה אתכם עקב לצד אגודל עד אשר תקבלו את הפטור מהשירות הצבאי. אם אינכם מרגישים שאתם מסוגלים לשרת בצבא, מוטב כי תעזרו באיש מקצוע. איש מקצוע שנמצא לגמרי בצד שלכם, ועם הניסיון העשיר ישיג לכם את הפטור. חשוב להבהיר כי למעט הנסיבות האלה יכולות להיות נסיבות נוספות שיאפשרו לכם לקבל פטור משירות. כך שהכי טוב מבחינתכם יהיה לדבר עם איש מקצוע שחי ונושם את העולם הזה.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה