קנאביס רפואי לילדים – האם זה חוקי?

הורים שמעוניינים להתחיל לטפל בילדיהם החולים באמצעות קנאביס רפואי בפעם הראשונה, אינם בטוחים אם גישת טיפול זו חוקית. מחקרים רבים תומכים מאוד בשימוש בקנאביס רפואי להקלת מחלות ילדים, בזכות התרכובות הטבעיות שמאפשרות לקדם את הריפוי במקום שימוש בתרופות שמכילות רכיבים כימיים חזקים. ילדים ובני נוער רבים סובלים ממחלות קשות דוגמת מחלת הסרטן, אנורקסיה, מחלות עור מסוגים שונים, אסתמה, מחלות נוירולוגיות ועוד. השימוש בקנאביס באופן מבוקר תוך הנחיות רפואיות ברורות מסייע במקרים רבים להפחית את התסמינים, להפחית את עוצמת הכאבים ולשפר את איכות החיים של אותם ילדים.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

קנאביס רפואי לילדים במרפאה פרטית

מדענים קובעים היום שמריחואנה כתרופה, יעילה לתמיכה בתוכניות טיפול קונבנציונליות למחלות ילדים. נושא זה מאתגר, אבל חיוני להבין בבירור מהי מריחואנה רפואית ומה היא לא. זה כולל הבנת מונחים נפוצים כמו וופורייזר מומלץ, והאופן בו יש להשיג אותו ולהשתמש בו נכון, וכולל דרישות כשירות שמבוססות על אישורים מרופאים לרכישת קנאביס רפואי לילדים.

נושאים שנוגעים לשימוש בקנאביס רואי לילדים כוללים את ההבנת היתרונות הפוטנציאליים עבור מטופלים ילדים ומשפחותיהם, שמגיעים למרפאה פרטית כדי לקבל מידע נוסף על אפשרות יעילות השימוש בקנאביס לילדים, או למשפחות שמגיעות למרפאה כדי לרכוש מריחואנה רפואית במרשם.

צוות המומחים במרפאה מדגיש להורים לילדים את המורכבות של הטיפול, ומפקחים על השימוש במריחואנה רפואית אצל מטופלים ילדים. וזה לא הכול. חשוב להבין שתרופות חדשות נחקרות בקפדנות, וצוות רפואי במרפאה בקיא בפרמקוקינטיקה ובפרמקודינמיקה של תרופות שהם רושמים, כולל בקיאות במינונים שצריך לתת על בסיס מחקרים.

הם מסבירים למשפחות שמריחואנה רפואית אינה דומה לתרופות מרשם אחרות, ולכן יש להבין את אופן השימוש ההולם.

אישור מרשם לילדים

רופאי ילדים מוסמכים לאשר קנאביס רפואי לילדים, בכפוף להקפדה על הנחיות משרד הבריאות. חשוב לדעת כי לא כל רופא מוסמך לספק את האישור והמרשם המתאים, יש לגשת לרופא מיוחד שיש לו תעודה להעניק אישור לצריכת קנאביס במרשם. יש להימנע משימוש רפואי במריחואנה לילדים מחוץ לאותם מוצרים שאושרו על ידי ה-FDA, והתפקיד הפוטנציאלי של קנאביס רפואי לילדים מיועד רק לטיפול במצבים שמחלישים באופן חמור את המערכת החיסונית, או מוגדרים כמסכני חיים.

ראיות מדעיות מצביעות על תפקידים אפשריים נוספים של קנאביס רפואי לילדים. סקירה שיטתית של מחקרים על שימוש במריחואנה לטיפול רפואי בילדים ובני נוער, שפורסמה בשנת 2017, מצאה שהראיות החזקות ביותר לתועלת הראו שהטיפול תומך בטיפולי כימותרפיה ומפחית את תופעות הלוואי.

קנאביס רפואי לילדים נחקר גם כשיטת טיפול מתאימה לילדים שסובלים מהתקפים, ואושר לשימוש כל עוד הרופאים מקפידים על הנחיות המרשמים וקביעת המינונים ההולמים.

 

קנאביס רפואי לילדים לטיפול במצבים בריאותיים שונים

למצבים בריאותיים שונים, יש לבחון באופן אישי את הצורך בשימוש בקנאביס רפואי לילדים, והתרופה נקבעת רק במקרים בהם היתרונות הם ממשיים. נתונים מדעיים נוספים זמינים על היתרונות האפשריים של מריחואנה לילדים, ומציגים את מה שידוע על ההשפעות ארוכות הטווח של הטיפול.

באשר להשפעות ארוכות הטווח של שימוש לילדים, נתוני מחקרים מציגים את ההשפעות החיוביות אצל ילדים ומתבגרים שקיבלו מרשמים וטיפולים תחת פיקוח של רופאי ילדים, עם הדגשה על הבנה מלאה של השפעות ארוכות טווח על תהליכי הריפוי וההחלמה, או תמיכה משמעותית בהצלחת הטיפולים הקונבנציונליים.

לסיכום, קנאביס אכן מאושר לצריכה במגוון של מצבים רפואיים מורכבים ורק צריך להתעדכן או באתר של משרד הבריאות או באתרים סמכותיים אחרים שמספקים את המידע הזה.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה