מעשה מגונה בפומבי

אדם החושף את איברי מינו בפומבי, בפני קורבנותיו או כאשר הוא עוסק בפעילות מינית אחרת שלא בהסכמתם נחשב כאחד המבצע מעשה מגונה בפומבי. החוק מבחין במספר התייחסויות למעשה זה. כאשר הוא נעשה בפומבי בכוונה תחילה וללא הסכמה וכאשר הוא נעשה בפומבי תוך ניצול יחסי עבודה, יחסי תלות או יחסי מרות כלשהם. לשון החוק קובעת כי מעשה מגונה בפומבי לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני בדרך של חשיפתם בפני אחר דינו מאסר שנה, וכאשר הדבר מתבצע בפני קטין מתחת לגיל 16 אזי העונש הינו 3 שנים. מעשה מגונה כזה יכול להיות התערטלות בפומבי, תנועות מגונות, התייחסות מילולית בוטה ובלבד שכל אלו נועדו לגירוי, או ביזוי מיני. העבירה יכולה להיעשות על ידי האדם עצמו או על ידי הוראה או פקודה שלו לביצוע הפעולה כדי שהוא יגיע לסיפוק או גירוי מיני.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

 

עבירה פלילית

המחוקק אינו דורש שעובר העבירה, אכן, יגיע לסיפוק מיני כדי להרשיעו. מקומות פומביים נחשבים מקומות ציבוריים כמו: דרכים, בניינים, אמצעי תחבורה שלציבור יש גישה אליהם עם ובלי תשלום, כל מקום או מבנה המשמש אותה שעה להתקהלות ציבורית או דתית ועוד. זו עבירה, שלמעשה, איננה כוללת מגע אבל מוגדרת כעבירה בגלל שהיא נעשתה ללא הסכמת הקורבן וגרמה לחדירה לפרטיותו. היא נחשבת לפלילית חמורה ואף מוגדרת ככזאת גם כאשר המעשה נעשה במקום פרטי אבל כזה שלפחות אדם אחד ראה אותו בעת שנמצא במקום ציבורי. החוק מחמיר כאשר העבירה נעשה תוך ניצול כוחו של המבצע בגלל יחסי תלות או מרות של הקורבן. במקרים של קטין, תהיה העבירה חמורה יותר אבל בתנאי שפרטיו של הקטין ידועים.

 

עונשים שונים

לפני בתי משפט הדנים בעבירות אלו מובאים מקרים שונים ובכל אחד נסיבות העבירה מתבררות במדויק. יש מקרים, בהם עובר העבירה סובל מבעיות נפשיות, והאקט הוא מעין בקשה לעזרה. יש מקרים, בהם מבוגרים בצעו עבירות אלו מול קטינים, נענשו וחזרו על אותה עבירה או אחרת דומה. פסיקות השופטים משתנות ממקרה למקרה. הם יכולים לדון למאסר לתקופות שונות, לשלוח להסתכלות פסיכיאטרית, לטיפול מתאים ועוד. בגלל המורכבויות הקיימות יש משקל רב לייעוץ וייצוג של עורך דין פלילי הבקיא בתחום הפלילי, ובמיוחד, בנושא הספציפי הזה. חשיבות עורך הדין עולה כאשר קיימים מקרים גבוליים לדוגמא: החשוד אכן חשף את איבר מינו, במכוניתו למשל, אבל לא התכוון שיראו אותו אנשים מבחוץ. הוא נקלע לסיטואציה מורכבת של מעשה מגונה בפומבי למרות, שבהחלט, ניתן לטעון רק למעשה מגונה בלבד שעונשו קל יותר.

 

מעשה מגונה בפומבי

ייעוץ וטיפול עו"ד

מעשה מגונה בפומבי שנעשה בפעם הראשונה בחייו של אדם יכול לסבך אותו, בנסיבות מסוימות, למשך כל ימי חייו. עורך דין בעל ניסיון וידע בתחום מכיר את אורחות בית המשפט, מכיר את התקדימים במקרים דומים בעבר ויכול לייעץ לכל לקוח. מומלץ שהנאשם יגיע אליו כבר כאשר מוגשת נגדו תלונה במשטרה. הוא יכול להנחות אותו לקראת השימוע שייעשה לו מול החוקר המשטרתי, ייעץ לו איך להתנהל, ובעיקר, איך לא לבצע טעויות קריטיות שיסבכו אותו ויקשו בעתיד. בעת הייצוג בבית המשפט הוא ייעזר בחוות דעת רפואיות ואחרות אודותיו, בהמלצות עליו שהתקבלו ממקורות מהימנים ובטיעונים שונים אותם הוא יכול לטעון. כל פסיקה לטובת הלקוח יכולה לסייע לו להימנע מהסתבכות מיותרת. במקרים מורכבים יותר, יסייעו לו עונשים קלים לעבור את התקופה הקשה בקלות, יחסית, בדרך לשיקום עתידי. בתי משפט מתחשבים בפרמטרים רבים בעבירות אלו ועורך דין מקצועי יכול לנצל זאת לטובת לקוחו.

 

עוד באתר:

שוד קשישים

סחר בסמים

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה