אחזקה של כלים לעישון

צרכני הסמים זקוקים לכלים ייעודיים לצורך הסנפת והזרקת הסם. כחלק ממדיניות החוק האוסרת על שימוש בסמים, חל גם איסור להחזיק ציוד מסוג זה  בחנויות לצרכי מכירה ובבית לשימוש עצמי.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

במציאות היום יומית אפשר לרכוש את כלי העזר הללו המסייעים להכנת הסם ולביצוע שימוש בו כמו באנג, כמעט בכל פיצוציה אף על פי שחל איסור על מכירתם כפי שחל איסור על שימוש, החזקה מכירה ושידול לצריכה של סמים.

כלים לעישון

כלי שעל פי הגדרתו עיקר ייעודו הוא להכנת סם מסוכן או לצריכה של הסם מתוכו כמו באנג הוא כלי שהשימוש בו אסור. קיימים כלים נוספים הנראים כמשמשים למטרות שונות אך למעשה עיקר הפעילות באמצעותם קשורה לסמים כמו לדוגמה כלי לייבוש המריחואנה.

בין הכלים שמתבצע בהם שימוש תדיר על ידי צרכני סמים הם צנצנות, כלים לאידוי, שעווה לגומיות, דיינאוואפ, וופורייזר, פילטרים, מתאם למיצויים מוצקים ועוד.

נגד אדם הנתפס כשברשותו כלים מסוג זה מוגש כתב אישום על החזקת כלי עישון והעונשים בגין עילה זו  הם כבדים, החל בקנס בסכום כספי גבוה ועד עשרים שנות מאסר.

אחזקה של כלים לעישון

פקודת הסמים

סעיף 10א' לפקודת הסמים קובע: "לא ייצר אדם כלי אסור, לא ימכרו, לא יציגו למכירה, לא ייבאו, לא ייצאו, לא יסחר בו או יעשה בו עסקה אחרת ולא יחזיק בו במטרה לעשות אחת מהפעולות האמורות, שלא בהיתר. בהתאם לפקודת הסמים העונש הוא מאסר של חמש שנים.

שימוש בסמים ספציפיים לצרכים בריאותיים

לאחרונה אושר לשימוש סם הקנאביס המקל מאד על חולים במחלות קשות כמו חולי סרטן או מחלות אחרות הגורמות לכאבים חמורים שקשה לשאת אותם. רק חולים ספציפיים שקיבלו אישור ממשרד הבריאות לצרוך סם זה, יכולים לרכוש כלים לעישון לשימושם הפרטי.

אחזקה של כלים לעישון

מי שנתפס כאשר ברשותו כלים לעישון המשמשים להכנה ולעישון סמים ללא אישור רפואי, כדאי שיתייעץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום הסמים כדי שיכוון אותו לגבי המשך ההתמודדות עם הגורמים המשטרתיים והמשפטיים בעניין זה, לפני החקירה.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה