התמודדות נכונה עם עבריינות בני נוער

התמודדות נכונה עם עבריינות בני נוער

עבריינות בני נוער כוללת ביצוע עבירות בתחומים שונים. בני נוער רבים נתפסו כשהם ביצעו עבירות כמו ונדליזם הכוללים פגיעה ברכוש כמו ציורי גרפיטי ושפיכת צבע בגני שעשועים, מעשי גניבה, פריצה לבתים ולרכבים, מעשי אלימות שונים, קטטות רחוב בגלל עימותים הקשורים לחברים או לבנות הזוג, שימוש ויבוא סמים, שימוש באלכוהול ועוד.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

עבריינים צעירים

צעירים רבים מבצעים מעשי פשיעה שונים משעמום, מתוך רצון לעשות כסף קל ומאתגרים שונים שמציבה להם החברה.

בעיה נוספת היא הרעש שמקימים בני הנוער בגני השעשועים, הצעירים הם חסרי התחשבות, מדברים בקול רם ובצעקות ומפריעים מאד למנוחת השכנים, עקב העובדה שהם ערים כל הלילה והולכים לישון רק לפנות בוקר.

לאחרונה קיימת עליית מדרגה משמעותית בכל הקשור לסמים. כמו לדוגמה בני נוער שמזמינים זרעי קנאביס באינטרנט ומגדלים אותם או פטריות הזיה בתוך מעבדות ביתיות שהם מקימים בבית כשהמטרה הסופית היא מכירת הסמים ועשיית כסף קל.

התמודדות של המשטרה עם בני הנוער

המשטרה משתדלת לטפל בנושא העבריינות של בני הנוער בשני מישורים, הן בצד החינוכי והן בצד המשפטי. המטרה היא להחזיר את הצעירים לדרך הישר מתוך המסלול שבו הם נמצאים כרגע, להדריך אותם, למצוא להם תעסוקה הקשורה בלימודים או בעבודה כדי שלא יבצעו פעילות עבריינית עקב השעמום. כשאין ברירה ומדובר בעבירות חמורות כמו אלו הקשורות לסמים נפתחים נגדם תיקים פליליים.

ליווי של עו"ד פלילי

במקרה שקטין נעצר ונפתח נגדו תיק פלילי חשוב לפעול נכון מתחילת הדרך כדי לא להגיע למצב של אין מוצא. המסלול הנכון הוא להתייעץ עם עו"ד פלילי שישוחח עם הנער, ישמע את פרטי המקרה וידריך אותו מהי הדרך הנכונה מעתה ואילך. איך להתמודד בחקירה המשטרתית, מה לומר ומה להדגיש.

בהתאם לחומרת המקרה, המטרה היא לעשות כל שניתן כדי לסגור את התיק טרם ההגעה לבית משפט. אם מדובר במקרה חמור, יעשה עו"ד פלילי את המיטב כדי שהעונש יהיה קל שלא יכלול מאסר ואם כן, פרק זמן קצר וקנס כספי בשיעור מופחת.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה