שידול לדבר עבירה, האם עונשו של המשדל היא כשל המבצע?

שידול לדבר עבירה, האם עונשו של המשדל היא כשל המבצע?

כשאדם משדל אדם אחר לדבר עבירה, קיים רצונו החופשי של האדם לפעול או לא לפעול.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שידול לדבר עבירה

נתיבי השידול העיקריים הן בדרך של דרישה, הפצרה, עידוד, הפעלת לחץ בדרכים שונות שמוביל לאפקטיביות ושכנוע.

השידול הוא פועל היוצא מתוך הביצוע בפועל כיוון שהוא ממוקד לביצוע עבירה ספציפית. עבירה נחשבת אם בוצע שידול ולאחר מכן בוצעה עבירה בפועל או ניסיון לביצוע העבירה בהתאם לדרישת השידול שהן בקטגוריות של עוון ופשע ולא בקטגוריה של חטא.

דבר המאפיין את השידול לעומת סיוע הוא התרומה של המשדל לעומת תרומתו של המסייע כשהיא תרומה עיקרית ואינה משנית שגרמו לאדם לבצע חטא.

ניסיון לסיוע אינו גורר אחריו עונש אך שידול גורר עונש על פי סעיף 33 לחוק. רמת העונש שנקבעה היא מחצית העונש שנקבע למושא השידול.

המשדל גורר אדם אחר לעשיית עבירה, ביצוע העבירה בפועל או ניסיון כושל לבצע אותה ולכן הביצוע קורה באחריותו של המשדל. לא מעמידים אדם לדין עקב שידול אלא אם בוצע ניסיון לעבירה זו או בוצע ניסיון לביצועו בפועל.

אם שידול לא הצליח בפועל והאדם השני החליט לא לבצע את דרישת המשדל, המשדל יורשע בעבירת ניסיון לשידול לאור האחריות הפלילית שלו.

סיוע משפטי של עו"ד פלילי בבאר שבע

הסיוע המשפט של עו"ד פלילי בבאר שבע מתחיל בפגישה עם מבצע העבירה לכאורה או המשדל ולמידת המקרה על בוריו. הוא ילווה את החשוד לכל אורך הדרך, החל במתן הנחיות בהליך החקירה המשטרתית, דרך המאמץ לסגור את התיק הפלילי לפני הדיונים המשפטיים. אם התיק מגיע לבית המשפט, יעשה עו"ד פלילי בבאר שבע כל שניתן כדי להקל על החשוד ולהוציאו בעונשים קלים ללא תקופת מאסר ובמינימום של קנס כספי.

כל מקרה נדון לגופו של עניין והנסיבות של כל מקרה שונות ממקרה אחר. מי שמתמקצע בתחום הפלילי מיומן ובעל ידע רב בו, כמו עו"ד פלילי בבאר שבע בונה בכל תיק את האסטרטגיה הנכונה ואת הטקטיקות שיובילו להצלחה.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה