מתי תאונת דרכים הופכת להיות פלילית?

אף אחד לא ירצה למצוא את עצמו מעורב בתאונת דרכים. אך לצערנו תאונות דרכים קורות כל הזמן, והן עלולות לפקוד גם אותנו. יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי תאונות דרכים רלוונטית רק במקרה של נהיגה ברכב. אך תאונות דרכים עלולות להתרחש גם ברכיבה על אופניים, בנסיעה בקורקינט חשמלי או בהליכה במעבר חצייה. אז מתי תאונות דרכים הופכות להיות לעניין פלילי? זוהי שאלה שבוודאי תרצו לקבל עליה תשובה. עורך דין תאונת דרכים בבאר שבע יעשה לכם סדר לגביה הסוגייה החשובה הזאת.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

 

תאונת פגע וברח

עורך דין תאונת דרכים בבאר שבע מתמודד עם לא מעט סיטואציות שונות ומגוונות. אחד מהמקרים החמורים ביותר שאיתו עורך דין לדיני תעבורה נאלץ להתמודד הוא מקרה של תאונת פגע וברח. ברגע שבן אדם שמעורב בתאונה מכל סוג שהוא עוזב את הזירה, העניין הופך להיות לעניין פלילי. אם אתם מעורבים בתאונת דרכים יהיה עליכם להמתין עד להגעת שוטר. תצטרכו להעביר בניכם לבין האדם השני שמעורב בתאונה את הפרטים האישיים. מי שעוזב את המקום מבלי להתייחס למה שקרה עובר על החוק וכמובן שהוא יישפט על כך בהתאם.

קרדיט תמונה: freepik

נהיגה בשכרות

עוד סיטואציה שבה תאונת דרכים הופכת לפלילית היא סיטואציה שבה הנהג נוהג בשכירות. נהיגה בשכירות היא עבירה על החוק, והיא עשויה להביא להרשעה חד משמעית. לכן ברגע שבן אדם עולה על ההגה כאשר הוא שיכור עליו לקחת בחשבון שהוא עובר על החוק. אם שוטר תופס את אותו אדם בעת נהיגה או שמא הוא יהיה מעורב בתאונה, מדובר על עניין חמור מאוד. בית המשפט לדיני תעבורה רואה את הנושא של נהיגה בשכרות באופן מחמיר.

 

נהיגה תחת שלילה

המקרה האחרון שבו תאונה יכולה להפוך לפלילית היא נהיגה תחת שלילה. החוק מאפשר לשוטרים לשלול את רישיונו של נהג מסיבות כאלה ואחרות. ברגע ששוטר או בית משפט שוללים רישיון לנהג מסוים, לא תהיה לו אפשרות לעלות על ההגה. המשמעות היא שהוא לא יוכל לנהוג, גם אם מדובר על נהיגה קצרה או על נהיגה במסלול מוכר מראש. ברגע שנהג עולה על ההגה בשלילה הוא צריך לקחת בחשבון כי מדובר על עבירה פלילית.

 

זומנתם לבית משפט? יש מה לעשות בנידון!

זה אף פעם לא נעים לקבל זימון לבית המשפט, בטח כאשר הרישיון נמצא בסכנה. יש כאלה שאומרים בצורה חד משמעית כי הרישיון הוא הידיים והרגליים שלהם. לפיכך עורך דין תאונת דרכים בבאר שבע הוא האיש שיכול לסייע לכם להתמודד עם המצב שנכפה עליכם. אותו איש מקצוע יספק לכם את ההסברים השונים ויסייע לכם להתמודד עם האישומים. אם תחליטו לקחת את האחריות על הכתפיים שלכם, המצב כולו עלול להיות חמור ממה שעולה לכם לראש.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה