רישום פלילי בעבירות בנייה – עד כמה זה קריטי בקניית נכס?

עבירות בנייה המתבצעות בניגוד לחוק התכנון והבניה בישראל נחשבות לעבירה פלילית. במדינת ישראל לא ניתן לבנות או לבצע שינויים קונסטרוקטיבים במבנה ללא היתר בניה. אדם המבצע תהליכי בניה ללא היתר בניה חשוף להגשת כתב אישום נגדו. תהליכי הבניה הנפוצים ביותר תוך מעבר על חוק התכנון והבנייה הם סגירת מרפסת ללא היתר, בניית פרגולה ללא היתר, התקנת גגות מעל חניה ללא היתר, סגירת חניות והרחבת מבנה ללא היתר בניה. למעשה, כל שינוי במבנה למעט שינויים פנימיים ולמעט עבודות שאין בהן צורך להיתר וזאת על פי חוק מחייב היתר בניה. רישום פלילי בעבירות בנייה ניתנות לפי סעיפים 242 ו – 243 לחוק התכנון והבניה בישראל ומטיל אחריות שהיא פלילית על האדם שמוגדר כבעל השליטה על הקרקע או מחזיק בפועל בקרקע.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

בדיקת רישום פלילי בעבירות בנייה לפני שרוכשים בית חדש

לפני שרוכשים קרקע, דירה או כל נכס אחר מאוד חשוב לבדוק שאין על הנכס הנדלני הזה חריגות בניה או תהליך אחר שנעשה כנגד החוק. האחריות תמיד תהיה מוטלת על בעל הקרקע או הנכסגם האדריכל, המהנדס או ההנדסאי והקבלן שתפקידים לתכנן ולפקח על הפרויקט בעלי אחריות על פי החוק. לכן, לפני שמבצעים רכישה ומבררים על נכס כזה או אחר, יש להתייעץ עם עורך דין נדלן מקצועי שיעשה עבורנו את כל הבדיקות. רק לאחר שקיבלנו אישור שהנכס נקי ואין כתבי אישום או חריגות בניה אפשר להתקדם לשלבים הבאים. דבר נוסף שמאוד חשוב לשים אליו לב בתהליך קניה של דירה או בית הוא כל הנושא של משכנתא. עלינו לעשות סביב הנושא הזה של משכנתא והון עצמי שיעורי בית, להבין מה זה משכנתא, מהם השלבים לקבלת הכסף, איך ניתן ליצור תכנון פיננסי נכון ואידיאלי למשכנתא, איזה סכום אנחנו יכולים ומסוגלים להחזיר לבנק בכל חודש ואיך ניתן לקבל את האישור הסופי למשכנתא. לכל התהליך הזה של קבלת ולקיחת משכנתא מאוד מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות. הדבר האחרון שאנחנו רוצים הוא לקחת משכנתא שלא מתאימה ליכולת ההחזר שלנו ותפגע באיכות חיינו. בדיוק כאן נכנס לתמונה יועץ משכנתאות.

מה התפקיד של יועץ משכנתאות?

תפקידיו של יועץ משכנתאות מתחלקים ל-4 נושאים עיקריים:

  1. ייצוג מלא של הלקוח לאורך כל תהליך לקיחת המשכנתא: לפני, בזמן וגם אחרי במידה ויש שינויים. יועץ משכנתא מתאים הן למשכנתא חדשה והן לתהליך של מחזור משכנתא
  2. מאבחן באופן מקצוע את המצב הכלכלי של הלקוח ומסייע לו להימנע מצעדים שגויים מבחינה כלכלית.
  3. בנוסף, יועץ משכנתאות בונה עם הלקוח תמהיל הלוואה על פי הנתונים שברשותו ולפי הצרכים שלו. הוא זה שמכוון את הלקוח לגבי בחירת מסלול הלוואה מתאים, טווחים של ריביות וכדומה. מדובר בתהליך שאמור לחסוך ללקוח בין כמה עשרות לכמה מאות אלפי שקלים
  4. ליווי מלא עד שהלקוח מקבל את ההלוואה . היועץ לוקח על עצמו מגוון רחב של תהליכים בירוקרטיים.

לסיכום, קניה של נכס מכל סוג שהוא היא תהליך חשוב ומהותי שאנו עושים לרוב פעם בחיים ומשקיעים בו את מיטב כספנו. לכן חשוב שלא להקל בתהליך ראש להיעזר בכל אנשי המקצוע החשובים בין אם זה עורך דין נדלן, יועץ משכנתאות ובין אם משרד תיווך אמין, לעשות מחקר שוק מעמיק, לבדוק עבירות בנייה אם קיימות, להתייעץ עם אנשים שאתם מכירים ועברו תהליך דומה, להשוות בין בעלי המקצוע הללו כדי שכל החלטה שתתקבל תיעשה בצורה אותנטית, מקצועית ללא אינטרסים.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה