פיצויים עקב מעבר דירה – המדריך המלא

על פי סעיף 8 לחוק פיצויי פיטורים ותקנה מס' 12 לתקנות פיצויי הפיטורים, נקבע כי במצבים ספציפיים בהם עובד מתפטר בגין מעבר דירה הוא יהיה זכאי בקבלת פיצויי פיטורים. זאת בעוד כי החוק לפיצויי פיטורים כי קובע שעובד עם ותק של שנה לכל הפחות במקום העבודה יהיה זכאי לקבלת פיצויים במקרה שבו הוא מפוטר ולא במצב בו הוא מתפטר. יחד עם זאת, ראוי לציין כי לא כל מעבר דירה אכן מזכה באפשרות לקבל פיצויי פיטורים, אלא רק במצבים ספציפיים על פי בית הדין לעבודה. אז רגע אחד לפני שאתם פונים לשירותיה של חברה שתסייע לכם לבצע הובלת דירה, הגיע הזמן להכיר את המקרים בהם אכן תהיו זכאים לקבלת פיצויים עקב מעבר דירה:

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

  • מעבר דירה בעקבות נישואין – מעבר דירה בעקבות נישואין הוא תרחיש בו תהיו זכאים לקבלת פיצויים עקב מעבר דירה, בתנאי שמעבר הדירה מתבצע בין גבולות ישראל, שמקום המגורים החדש הוא מקום המגורים בו התגורר בן או בת הזוג טרם הנישואין, שהמרחק בין מקומות המגורים עולה על 40 ק"מ ואילך ושהמרחק ממקום המגורים החדש לסביבת העבודה גדל. יחד עם זאת, ראוי לציין כי החוק לא כולל בתוכו דרישה לתקופת מגורים מינימלית בתור תנאי לזכאות, בעוד כי מעבר לתקופה זמנית לא יזכה בקבלת פיצויי פיטורים. 

  • מעבר דירה בעקבות גירושין – זכאות לקבלת פיצויים עקב מעבר דירה במסגרת מעבר דירה בגין גירושין חל תחת התנאי כי העובד התפטר מעבודתו בעקבות גירושין ועבר דירה לישוב הממוקם בישראל במרחק של 40 ק"מ לכל הפחות, ממקום מגוריו הקודם, כאשר תקופת המגורים המינימלית בדירה החדשה עומדת של תקופה של שישה חודשים לכל הפחות. 
  • מעבר בעקבות הצטרפות לבן זוג לעבודה ומקום מגורים אחר – קבלת פיצויים עקב מעבר דירה שהתבצע בעקבות הצטרפות לבן או בת זוג שהתקבלו לעבודה חדשה ועברו לדירה חדשה מותנית תחת 2 תנאים מרכזיים. התנאי הראשון הוא שהעובד התפטר מעבודתו ועבר לדירה חדשה בעקבות הצטרפותו לבן או בת הזוג, שעובר למקום עבודה וסביבת מגורים חדשה בישראל, כאשר הם נמצאים במרחק של 40 ק"מ ממקום מגוריו הקודם לכל הפחות. התנאי השני הוא שמקום המגורים החדש של העובד רחוק יותר מסביבת העבודה ממקום מגוריו הקודם, וכי העובד מתגורר באזור תקופה של שישה חודשים לכל הפחות. 
  • מעבר להתנחלות – מעבר להתנחלות מזכה גם הוא לקבלת פיצויים במסגרת מעבר דירה, בתנאי כי שר הביטחון ושר החלקות אישרו את היישוב אליו עבר העובד כהתנחלות, וכי העובד מתגורר באותו היישוב לפרק זמן של 6 חודשים לכל הפחות. 

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה