מהו הדין לגבי עישון קנאביס בימים אלו?

עישון קנאביס

אנו קוראים לא מעט לאחרונה על רפורמת אי ההפללה שהובילה הממשלה הקודמת ועל הצעות חוק שונות ומגוונות כמו גם נסיונות לבצע תהליך של לגליזציה של קנאביס. למעשה, כל אותם כתבות, מאמרים, הצעות חוק ועוד רק מבלבלים אותנו עוד יותר וגורמים לנו לתהות מהו הדין לגבי עישון קנאביס. לשם כך יש להבדיל בין הכמות הקבועה בחוק לצריכה עצמית לבין הכמות בחוק הקבועה כי החזקה של הסם מעל כמות זו היא למטרות מסחר והפצה, כאשר החוק קבע את הרף על 15 גרם.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

מה הדין כאשר נתפסנו עם פחות מ- 15 גרם?

הכנתם גינט עם קססונית או גריינדר חשמלי? במידה ונתפסתם מעשנים קנאביס כאשר באמתחתנו כמות הקטנה מ- 15 גרם ייתכן מאוד ולא יוגש נגדכם שום כתב אישום ותשוחררו וכל שתצטרכו לעשות הוא לשלם קנס. כך גם יקרה בפעם השנייה והשלישית שתעצרו כאשר הקנס בפעם השנייה יעלה ויהיה כבד יותר ובפעם השלישית ייתכן וינקטו נגדכם צעדים משמעותיים יותר כמו שלילת הרשיון לדוגמא. בשורה התחתונה חשוב להבין כי השוטרים לא יחמירו עמכם בפעמים הראשונות במידה והחזקת הסם לצורכי עישון קנאביס היא לא למטרות מסחר.

מה הדין כאשר נתפסנו עם קנאביס במשקל של מעל 15 גרם?

במקרה כזה האפשרויות העומדות בפני המחוקק שונות שכן היחס כלפי סוחרים הוא אינו אותו יחס כלפי אנשים שמעשנים קנאביס ומשתמשים בחומר העומד לרשותם לצריכה עצמית בלבד. קודם כל יהיה עליכם לשכנע את השוטרים כי הקנאביס שנמצא עליכם הוא איננו משמש למטרות מסחר. במקרה כזה אתם תהיו חשופים להגשת כתב דין פלילי נגדכם וההמלצה הטובה ביותר היא ברגע שכזה הוא ליצור קשר עם עורך דין שיעזור לכם לטפל בנושא הזה אל מול המשטרה מתחילתו של המעצר.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה