האם ניתן למחוק רישום פלילי באמצעות תשלום בלבד?

האם ניתן למחוק רישום פלילי באמצעות תשלום בלבד?

אדם שנחשד בביצוע עבירה חמורה מסוימת אך לא התקבלה לכך הוכחה, התיק הפלילי נגדו נסגר עקב חוסר עניין לציבור או חוסר ראיות.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

במקרים מסוג זה הרישום הפלילי שנרשם, נמחק לחלוטין. אך אם נקבע לאחר החקירות כי התיק נסגר עקב חוסר אשמה, התיק אומנם ייסגר אך הרישום הפלילי יישאר בעינו ויכלול את כל המידע הרלוונטי.

מחיקת רישום פלילי

בדרך כלל הלקוח מגייס עורך דין פלילי מיומן שילווה אותו בהליך מורכב זה. המגמה היא לשנות את עילת הסגירה לאור החומר הקיים לגבי העבירה ובנוסף לכך בהתאם למצבו האישי הספציפי של הלקוח שיינזק באופן משמעותי עקב קיומו של התיק הפלילי.

דרכים למחיקת רישום פלילי

אחת הדרכים ליציאה ממצב סבוך ומורכב זה, היא הגשת בקשה לתובע שיאשר את מחיקת הרישום הפלילי בתיק עקב העובדה שמדובר בעבירה קלה יחסית אך עצם הרישום הפלילי יגרום לנזק בלתי הפיך לנאשם, דבר שישפיע על כל מהלך חייו. אם הבקשה הזו תתקבל, הרישום הפלילי יימחק והעדות היחידה למקרה תהיה ברישום משטרתי.

דרך נוספת היא לבקש מהפרקליטות למחוק את הרישום הפלילי כשהנאשם מתחייב בכתב שלא יבצע בעתיד עבירות מסוג זה או לחלופין הנאשם מוכן לשלם פיצוי לנפגע בגובה כספי שבית המשפט יקבע.

תשלום לנפגע

מכיוון שהמטרה של כל אדם שביצע עבירה היא למחוק את הרישום הפלילי בעל ההשלכות הכבדות על תחומים שונים בחייו, האפשרות לבצע תשלום בלבד במקרים שהפרקליטות תאשר, היא אפשרות שקוסמת לרבים.

למבצע העבירה ברור שאם הבקשה לא תאושר הוא יעבור תהליך סיזיפי ומורכב לאורך שנים רבות ובמקרים הבאים קיומו של התיק הפלילי יהיה בעייתי במקומות עבודה כשכיר ובמקצועות מסוימים גם כעצמאי כיוון שיש מגבלה הן של סוג העיסוק והן של קידום עסקיו.

אם נושא התשלום יאושר, כל הסאגה תהיה מאחוריו. הנאשם ישלם סכום שייקבע, הרישום הפלילי יימחק וכך הוא יוכל להמשיך בחייו ללא עדות לתיק הפלילי. במקרים כאלה זו אופציה מצוינת אשר שווה את התשלום שייקבע למען חיים נורמטיביים.

רוצה לקבל ייעוץ?
נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

כתיבת תגובה